دکتر بهزاد نخعی

متخصص جراحی عمومی و جراحی کبد و گوارش


قابل کاربران و بیماران م

قابل توجه کاربران محترم

پی آر پی چیست ؟

پی آر پی چیست ؟?What is PRP

پی آر پی یک روش غیر تهاجمی سلول درمانی است که در سال های اخیر نقش آن در درمان و کنترل پیشرفت بعضی از مشکلات و بیماریها از قبیل آرتروز مفاصل زانووآرنج و شانه کنترل ریزش موی سر و کمک و تقویت رشد مو تحریک فرآیند کلاژن سازی در پوست صورت و دست ها و از بین بردن چین و چروک های ناشی از پیری و جوان سازی پوست صورت و دست به اثبات رسیده است .

روش انجام کار که نیازمند مهارت و تجهیزات تخصصی است به این ترتیب است که طی فرآیند خاصی خون بیمار گرفته شده و در شرایط استریل سلولهای پلاکت خون جداسازی و در بافت هدف تزریق میشود . ثابت شده است که پلاکت های فعال شده باعث آزاد شدن گلیکوپروتئین های چسبنده و فاکتورهای رشد پس از تزریق در بافت میزبان میشوند . این فاکتورها در نهایت با تداخل در رشد و متابولیسم سلولی باعث تکثیر و تشدید فعالیت سلول های فیبروبلاست پوست سلولهای آندوتلیال- و استئوبلاست ها شده و پس از اتصال به گیرنده های سلولی دربافت میزبان با مکانیسم های زیراثرات درمانی و فوق العاده مفید خود را در بافت هدف اعمال مینمایند :

Angiogenesis پدیده رگ سازی جهت خون رسانی بیشتر به بافت میزبان .
Cell proliferation پدیده افزایش تقسیم وتولید سلول های بیشتر در بافت میزبان.
Migration پدیده مهاجرت سلول های جدید بسوی بافت میزبان برای ترمیم نسوج تخریب شده .
Survival افزایش طول عمر سلول ها دربافت میزبان و زنده نگهداشتن بافت میزبان .
Production of Extra cellular Matrix Proteins پدیده تولید پروتئین برای باز سازی بافت پیوندی وماتریکس خارج سلولی .

همانطور که ملاحظه میشود کلیه عملیات فوق نقش مهمی در بازسازی و جوان سازی بافت های بدن و ترمیم ضایعات ناشی از تخریب غضروف مفاصل و کلاژن بافت زیرجلدی و پیلز مو داشته و در حقیقت این فعل و انفعالات با گذشت زمان و کهولت سن در انسان کاهش شدیدی نشان میدهند .

نتایج حاصل از تحقیقات علمی ثابت نموده است که طیف وسیعی از انواع فاکتور های رشد وعواملی از قبیل :
( TGF-alpha) & (TGF-beta)
( Basic FGF) ( HIF)
( VascularEndothelialGF)
(Integrin alpha) & (Integrin beta )
( Laminin Receotor )

پس از تزریق صحیح و تخصصی پی آر پی شروع به آزاد شدن در داخل بافت میزبا ن کرده و اثرات بیولوزیکی خود را اعمال میکنند . علاوه بر آن پلاکت های فعال شده باعث آزاد شدن حدود 84 ژن که در تنظیم و تحریک پدیده آنژیوژنزیس یا ساختن رگ های خون رسان و ترمیم و رژنرسانس سلول های آندوتلیال نقش داشته شده و موجب باز سازی و جوان سازی بافت های میزبان و جلوگیری از تخریب این نسوج میشوند که در نهایت اثرات درمانی این روش شگفت انگیز هزاره سوم را در عرض ششماه تا یکسال رقم میزنند . عمل پی آرپی با استفاده از بهترین کیت ها و تجهیزات تخصصی توسط دکتر بهزاد نخعی و تیم وی با کمترین هزینه و در شرایط استریل و بدون درد با حداکثر اثرات درمانی انجام میشود.


آدرس مطب : تهران ، خیابان شریعتی ، نرسیده به سه راه طالقانی ، کوچه دولت داد ، ساختمان پزشکان شماره سه
تلفن : 77528094 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
قابل توجه کاربران محترمنحوه تماس از راه دوربیوگرافیمقالات علمی و اسلاید هامطالب پزشکی عمومیکبد-کیسه صفرا- لوزالمعدهصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر